Wpisy użytkownika Karolina D. z dnia 18 maja 2011

Liczba wpisów: 8

karolina1234
 
www.bravo.pl/(…)ida…
Duet Ell&Nikki od kilku dni jest tematem nr 1 w europejskiej branży muzycznej i nie tylko. 14 maja w Düsseldorfie reprezentanci Azerbejdżanu wygrali 56. Konkurs Piosenki Eurowizji.

Ich utwór "Running Scared" zdobył największe uznanie wśród europejskiej publiczności i jury. Zarówno Ell (Eldar Gasimoc), jak i Nikki (Nigar Jamal) od dawna marzyli o występie na Eurowizji, jednak dopiero jesienią ubiegłego roku ich marzenia się ziściły. Każde z nich osobno wzięło udział w krajowych eliminacjach na reprezentanta Azerbejdżanu na Eurowizji 2011. Zwyciężyła zarówno Nigar, jak i Eldar (ex aequo pierwsze miejsce) i tym samym oboje zostali przedstawicielami swojego kraju. Jury zadecydowało, że na Eurowizji wystąpią oboje i tak powstał duet – Ell&Nikki.

Nigar Jamal (Nikki) pochodzi z Baku i zaczęła śpiewać już w wieku 5 lat. Uczyła się w szkole muzycznej w klasie fortepianu, a pierwszy większy sukces odniosła mając 16 lat na popularnym w jej kraju konkursie wokalnym "Pöhrə". Pomimo sukcesu nie wybrała kariery wokalistki, tylko zaczęła studia ekonomiczne na Baku Khazar University. W czasie, gdy Azejberdżan zaczął pojawiać się na Eurowizji Nigar wyszła za mąż i przeprowadziła się do Londynu. Rok później postanowiła wrócić do kraju i zrealizować swoje marzenie o występie na Eurowizji.

Eldar Gasimoc (Ell) podobnie jak Nikki urodził się w Baku. Od najmłodszych lat wielokrotnie uczestniczył w krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych, równocześnie uczył się w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Dwukrotnie zdobył stypendium na uczelni w Niemczech, gdzie oprócz normalnego trybu studiów, uczył się śpiewu i aktorstwa. Rok temu ukończył Słowiański Uniwersytet w Baku na kierunku Stosunki międzynarodowe.

Po zwycięstwie w eliminacjach do Eurowizji Ell&Nikki wyruszyli w trasę koncertową po europejskich miastach. Na koncertach prezentowali m.in. swój eurowizyjny numer "Running Scared".

Obejrzyjcie zatem klip do singla "Running Scared" Ell&Nikki i koniecznie napiszcie, jak Wam się podoba ten teledysk, jak i sama piosenka!